0312 375 28 28
0312 375 58 58

Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu

VERI SORUMLUSU: SIMSEK ALISVERIS MERKEZI DTM. TEKS. TUH. KONF. INS. TAAH. TUR. GIDA MOBILYA SAN. TIC. LTD. STI     

Battalgazi Mah. Orhan Kemal Cad. No:142/A Hüseyingazi Altindag/ANKARA

: SIMSEK ALISVERIS MERKEZI DTM. TEKS. TUH. KONF. INS. TAAH. TUR. GIDA MOBILYA SAN. TIC. LTD. STI     

 (“Simsek AVM” veya “Sirket”) olarak 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu (“KVKK”) ve ilgili mevzuat uyarinca Sirket amaçlarina yönelik gerçeklestirdigimiz faaliyetlerimiz kapsaminda isledigimiz kisisel verilere dair siz müsterilerimizi, çalisan adaylarimizi, çalisanlarimizi, is baglantilarimizi, internet sitesi kullanicilarimizi, üyelerimizi ve sair üçüncü kisiler dahil gerçek kisileri bilgilendirmek amaciyla isbu aydinlatma metni hazirlanmistir.

 

HANGI VERILERINIZ TOPLANMAKTADIR VE VERILERI TOPLAMA AMACIMIZ NEDIR?

Sirket faaliyetlerimiz kapsaminda asagida yer alan verilerinizi toplamaktayiz:

  1. Kimlik Bilgileri
  2. Iletisim Bilgileri
  3. Görsel ve Isitsel Veriler
  4. Özlük Verileri
  5. Diger Veriler

VERI KATEGORISI

1.KIMLIK BILGILERI

Açiklama

Kisinin kimliginin belirlenmesine iliskin verilerdir.

Kimden toplanir?

Kimlik bilgilerini; müsterilerimizden, çalisan adaylarimizdan, çalisanlarimizdan, is baglantilarimizdan, internet sitesi kullanicilarimizdan, ziyaretçilerimizden ve sair üçüncü kisiler dahil gerçek kisilerden toplamaktayiz.

Içerik

Isim, soy isim, cinsiyet, T.C. kimlik numarasi, yabanci kimlik numarasi, vergi kimlik numarasi, dogum tarihi, dogum yeri, fotograf, kimlik veya ehliyet fotokopisi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amaci

Ziyaretçilerimizin kimlik bilgilerini güvenligin saglanmasi amaciyla toplamaktayiz.

Müsterilerimizin kimlik bilgilerini tabi oldugumuz mevzuat geregi hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaciyla toplamaktayiz.

Müsterilerimizin kimlik bilgilerini tabi oldugumuz mevzuat geregi, yürüttügümüz faaliyetlerimizin ifasi saglamak ve sözlesme kapsamindaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaciyla toplamaktayiz.

Çalisan adaylarimizin kimlik bilgilerini basvurulan pozisyona yönelik insan kaynaklari faaliyetlerini yürütmek amaciyla toplamaktayiz.

Çalisanlarimizin kimlik bilgilerini çalisma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsaminda toplamaktayiz.

Is baglantilari ve benzeri is iliskisi içerisinde bulundugumuz kisilerin kimlik bilgilerini ticari gereklilik ve kanunlardan dogan yükümlülüklerimiz ile varsa sözlesmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayiz.

Verinin toplanmasinin hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasinin temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülükler, güvenligin saglanmasi ve Ilgili Kisiler ile aramizdaki sözlesme iliskisidir

Veri toplama yöntemi

Kisisel Verileriniz, her türlü yazili, sözlü, elektronik ortamlardan, internet sitemiz vb. kanallar araciligi ile otomatik olan ya da olmayan yöntemlerle toplanmaktadir.

 

 

 

 

 

 

 

VERI KATEGORISI

2. ILETISIM BILGILERI

Açiklama

Kisi ile iletisim kurulmasini saglayan kisisel verilerdir.

Kimden toplanir?

Iletisim bilgilerini; müsterilerimizden, çalisan adaylarimizdan, çalisanlarimizdan, is baglantilarimizdan, internet sitesi kullanicilarimizdan, ziyaretçilerimizden ve sair üçüncü kisiler dahil gerçek kisilerden toplamaktayiz.

Içerik

Elektronik posta adresi, ikametgâh adresi, posta adresi, ev telefonu numarasi, cep telefonu numarasi, diger telefon veya faks numarasi, is yeri adi, is yeri adresi gibi verilerdir.

Verinin toplanma amaci

Üyelerimizin iletisim bilgilerini yürüttügümüz faaliyetin ifasini saglamak ve sözlesme kapsamindaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaciyla toplamaktayiz

Müsterilerimizin ve ziyaretçilerimizin iletisim bilgilerini tabi oldugumuz mevzuat geregi, hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve destek hizmeti saglamak, ticari iliskileri saglamak ve güvenligi saglamak amaciyla toplamaktayiz.

Çalisan adaylarimizin iletisim bilgilerini basvurulan pozisyona yönelik insan kaynaklari faaliyetlerini yürütmek amaciyla toplamaktayiz.

Çalisanlarimizin iletisim bilgilerini çalisma ve sosyal güvenlik, vergi vb. mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerimiz kapsaminda toplamaktayiz.

Müsterilerimizin iletisim bilgilerini siparislerin ulastirilmasi ve bu kapsamda müsterilerimizle iletisime geçmek ve hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaciyla toplamaktayiz.

Is baglantilari ve benzeri is iliskisi içerisinde bulundugumuz kisilerin iletisim bilgilerini ticari gereklilik ve kanundan dogan yükümlülüklerimiz ile varsa sözlesmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayiz.

Verinin toplanmasinin hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasinin temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülükler ve ilgili kisilerle aramizdaki sözlesme iliskisidir.

Veri toplama yöntemi

Kisisel Verileriniz, her türlü yazili, sözlü, elektronik ortamlardan, internet sitemiz vb. kanallar araciligi ile otomatik olan ya da olmayan yöntemlerle toplanmaktadir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VERI KATEGORISI

3.GÖRSEL VE ISITSEL VERILER

Açiklama

Güvenlik kameralari ile kayit altina alinan görüntü ve ses verileri ile çagri merkezlerimiz araciligi ile yapilan görüsmelerde alinan ses kayitlarini içerir verilerdir.

Kimden toplanir?

Magazalarimiz veya idari binalarimiza gelen kisiler ve çalisanlarimiz ile çagri merkezlerimizi arayan veya çagri merkezlerimiz tarafindan aranan kisilerden toplamaktayiz.

Içerik

Görüntü ve ses kaydi içeren verilerdir.

Verinin toplanma amaci

Müsterilerimizin, magazalarimizi ziyaret eden 3. Sahislarin ve çalisanlarimizin, güvenligini saglamak amaciyla ve tabi oldugumuz mevzuat geregi, hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve destek hizmeti saglamak amaciyla toplamaktayiz.

Verinin toplanmasinin hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasinin temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülükler, insan kaynaklari yönetimi ve istihdam amaçlari ve Ilgili Kisiler ile aramizdaki sözlesme iliskisidir.

Veri toplama yöntemi

Görsel verileri magazalarimiz ve idari binalarimizda bulunan güvenlik kameralari vasitasiyla, isitsel verileri ise çagri merkezlerimiz araciligi ile yapilan telefon görüsmeleri sirasinda alinan ses kayitlari vasitasiyla toplamaktayiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VERI KATEGORISI

4.ÖZLÜK VERILERI

Açiklama

Is iliskisinin sorunsuz bir sekilde sürdürülebilmesi için gerekli bilgilerdir.

Kimden toplanir?

Özlük verilerini, çalisan adaylarimizdan ve çalisanlarimizdan toplamaktayiz.

Içerik

Pozisyon/unvan bilgisi, diploma ve sertifikalar, çalisma geçmisi ve detaylari, önceki is yerinden alinan bonservis/hizmet/çalisma belgesi, özgeçmis, egitim durumu, SGK ise giris bildirgesi, SGK isten ayrilis bildirgesi, fotografi, ise giris saglik raporu, periyodik muayene raporu, mesai kayitlari ve devam çizelgeleri, askerlik durum bilgisi, referans bilgileri, idari ve yillik izinleri, gibi verilerdir.(Açik riza gerektiren verileriniz açik riza metnimizi onaylamaniz halinde islenmektedir. )

Verinin toplanma amaci

Çalisanlarin verilerini kendileri ile yaptigimiz hizmet sözlesmesi, tabi oldugumuz mevzuat ve mesru menfaatlerimiz geregi toplamaktayiz.

Çalisan adaylarimizin verilerini basvurulan pozisyon kapsaminda degerlendirme yapmak amaciyla toplamaktayiz.

Verinin toplanmasinin hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasinin temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülükler ve Ilgili Kisiler ile aramizdaki sözlesme iliskisidir.

Örnegin, bazi durumlarda mesru menfaatlerimiz ve benimsedigimiz Sirket ilkelerimiz geregince, çalisan adaylarini uygun pozisyonlara yerlestirme gibi amaçlarla bu verileri toplamaktayiz.

Veri toplama yöntemi

Kisisel Verileriniz, her türlü yazili, sözlü, elektronik ortamlardan, internet sitemiz vb. kanallar araciligi ile otomatik olan ya da olmayan yöntemlerle toplanmaktadir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VERI KATEGORISI

5.DIGER VERILER

Açiklama

Sirket faaliyetlerimiz kapsaminda toplanan diger verilerdir.

Kimden toplanir?

Bu verileri; ziyaretçilerimizden, müsterilerimizden, üyelerimizden, internet sitesi kullanicilarimizdan, çalisan adaylarimizdan, çalisanlarimizdan ve is baglantilarimizdan toplamaktayiz.

Içerik

Cihaz bilgileri ve erisim kayitlari, ses kaydi, imza, siparis bilgileri, üyelik bilgileri, fotograf, sirket yetkililerine ait bilgiler ve CV’ler ile topladigimiz verilerdir.

Verinin toplanma amaci

Ziyaretçilerimize ait verileri güvenligi saglamak amaciyla toplamaktayiz.

Müsterilerimize ait fotograflari sosyal medya veya basili görsellerde kullanmak amaciyla toplamaktayiz.

Üyelerimize ait verileri mevzuat geregi ve sözlesme kapsamindaki yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaciyla toplamaktayiz.

Müsterilerimize ait verileri ticari gereklilik ve mevzuat kapsamindaki yükümlülüklerimiz ile varsa sözlesmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve güvenligi saglamak amaciyla toplamaktayiz. Örnegin müsterilerimize ait siparisin gönderimi ve takibi için müsterilerimizden siparis bilgileri, siparis adedi ve alisveris aliskanliklari ile ilgili bilgileri toplamaktayiz.

Çagri merkezine gelen aramalarda etkin bir hizmet sunulmasi için güvenlik ve yasal yükümlülüklerimiz geregi, müsterilerimizin ses kayitlarini kaydetme ve saklamaktayiz.

Çalisan adaylarina ait veriler insan kaynaklari faaliyetlerimizi yerine getirmek ve güvenligi saglamak amaciyla toplamaktayiz.

Çalisanlara ait veriler istihdam ve hizmet sözlesmesi kapsamindaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve güvenligi saglamak amaciyla alinmaktadir.

Internet sitesi kullanicilarimiza ait bilgileri Sirket’in iletisim süreçlerinde hukuki yükümlülüklerimiz, faaliyetlerimizin ifasi ve güvenlik amaciyla toplamaktayiz.

Is baglantilarimiza ait verilerini ticari gereklilik ve kanunlardan dogan yükümlülüklerimiz ile varsa sözlesmelerdeki yükümlülüklerimizi yerine getirmek için toplamaktayiz.

Verinin toplanmasinin hukuki nedeni

Söz konusu verilerin toplanmasinin temel nedeni ilgili mevzuattaki yükümlülükler ve Ilgili Kisiler ile aramizdaki sözlesme iliskisidir.

Veri toplama yöntemi

Kisisel Verileriniz, her türlü yazili, sözlü, elektronik ortamlardan, internet sitemiz vb. kanallar araciligi ile otomatik olan yada olmayan yöntemlerle toplanmaktadir.

 

 

 

Kisisel Verilerinizi Üçüncü Bir Kisiye Aktariyor Muyuz?

Ülkemizdeki yasal düzenlemeler nedeniyle kimlik bilgisi, iletisim bilgisi ve yukarida sayilan diger birçok kisisel veri; mevzuatta açikça yetkili kilinmis yerler ile periyodik olarak veya yetkili kilinmis mercilerin talepleri halinde kendileri ile paylasilir.

Ayrica, bir mahkeme karari ve kanunla açikça yetkili kilinmis idari bir merciinin talebi üzerine, yetkili kisi veya kurum ile paylasilir.

Bunun disinda, kisisel verileriniz, grup sirketleri ve is baglantilari (yükleniciler, hizmet saglayicilari, bilgi talebiniz bulunmasi durumunda müsteriler ve proje sahipleri) ile hizmetin ifasi ve sözlesmesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi amaciyla sinirli olarak paylasilir.

 

Kisisel Verilerinizi Yurt Disina Aktariyor Muyuz?

Sirketimizden almis oldugunuz hizmetin ifasinin yurtdisi baglantili olmasi halinde, yurtdisinda bulunan kanunen yetkili kamu kurumlari ve özel sahislara KVK Kanunun 8. Ve 9. Maddelerinde belirtilen kisisel veri isleme sartlari ve amaçlari çerçevesinde aktarilabilecektir.

 

 

 

 

Kisisel Verileriniz Ne Kadar Süre ile Saklanir?

Kisisel verilerinizin saklama süresi asagidaki sekildedir:

·         Kanunda veya ilgili mevzuatta verinin saklanmasi için bir süre belirlenmisse söz konusu veri en az bu süre kadar saklanmak zorundadir.

·         Mevzuatta, isledigimiz verinin saklanma süresine yönelik bir süre öngörülmemis ise aramizdaki iliskinin geregi olarak ve tarafinizla yapilan sözlesmede belirlenen süre boyunca verileriniz saklanir. Bu iliski sona erdikten sonra veya sözlesmede belirlenen süre geçtikten sonra veriniz herhangi bir talebinize gerek olmadan silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir.

·         Saklanma süresine iliskin mevzuatta bir süre öngörülmeyen ve isleme amaci olmayan verileriniz silinmesine dair talepte bulunmaniz halinde ise verileriniz derhal silinir.

Kisisel Verileriniz Ile Ilgili Olarak Kullanabileceginiz Haklariniz Nelerdir?

Kisisel verilerinize iliskin;

·         Kisisel verilerinizin islenip islenmedigini ögrenme,

·         Kisisel verileriniz islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

·         Kisisel verilerin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ögrenme,

·         Yurt içinde veya yurt disinda kisisel verilerinizin aktarildigi üçüncü kisileri bilme,

·         Kisisel verilerinizin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin düzeltilmesini isteme,

·         KVKK mevzuatinda öngörülen sartlar çerçevesinde kisisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

·         Eksik veya yanlis verilerin düzeltilmesi ile kisisel verilerinizin silinmesi veya yok edilmesini talep ettiginizde, bu durumun kisisel verilerinizi aktardigimiz üçüncü kisilere bildirilmesini isteme,

·         Islenen verilerin münhasiran otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çikmasi durumunda sonuca itiraz etme ve

·         Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramaniz halinde bu zararin giderilmesini talep etme haklarina sahipsiniz.

Haklarinizi Nasil Kullanabilirsiniz?

Ilgili Kisi, kisisel verileri ile ilgili talebini;

·         Islak imzali ve yazili bir dilekçeyi kimlik fotokopisi ile Battalgazi Mah. Orhan Kemal Cad. No:142/A Hüseyingazi Altindag/ANKARA adresine göndererek,

·         Geçerli bir kimlik belgesi ile birlikte Sirket’e bizzat basvurarak, islak imzali yazili bir dilekçe veya Ilgili Kisi Basvuru Formu araciligiyla,

·         Ilgili Kisi tarafindan Sirket’e daha önce bildirilen ve Sirket’in sisteminde kayitli bulunan elektronik posta adresinden ……………………………………… adresimize göndererek Sirket’e iletebilecektir.

Veri Sorumlusuna Basvuru Usul ve Esaslari Hakkinda Teblig uyarinca, Ilgili Kisi’nin, basvurusunda isim, soy isim, basvuru yazili ise imza, T.C. kimlik numarasi, (basvuruda bulunan kisinin yabanci olmasi halinde pasaport numarasi), tebligata esas yerlesim yeri veya is yeri adresi, varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon numarasi ve faks numarasi ile talep konusuna dair bilgilerin bulunmasi zorunludur.

Ilgili Kisi, yukarida belirtilen haklari kullanmak için yapacagi ve kullanmayi talep ettigi hakka iliskin açiklamalari içeren basvuruda talep edilen hususu açik ve anlasilir sekilde belirtmelidir. Basvuruya iliskin bilgi ve belgelerin basvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Talep konusunun basvuranin sahsi ile ilgili olmasi gerekmekle birlikte, baskasi adina hareket ediliyor ise basvuruyu yapanin bu konuda özel olarak yetkili olmasi ve bu yetkinin belgelendirilmesi (özel vekâletname) gerekmektedir. Ayrica basvurunun kimlik ve adres bilgilerini içermesi ve basvuruya kimligi dogrulayici belgelerin eklenmesi gerekmektedir.

Yetkisiz üçüncü kisilerin baskasi adina yaptigi talepler degerlendirmeye alinmayacaktir.

 

 

Kisisel Verilerinizin Islenmesine Iliskin Talepleriniz Ne Kadar Sürede Cevaplanir?

Kisisel verilerinize iliskin hak talepleriniz degerlendirilerek, bize ulastigi tarihten itibaren en geç 30 gün içerisinde cevaplanir. Basvurunuzun olumsuz degerlendirilmesi halinde gerekçeli ret sebepleri basvuruda belirttiginiz adrese elektronik posta veya posta yolu basta olmak üzere Ilgili Kisi Basvuru Formu’nda seçilen usullerinden biri ile gönderilir.

 

Kisisel Verilerinizin Islenmesi ile Ilgili Daha Detayli Bilgiyi Nasil Alabilirsiniz?

Kisisel verilerinizin islenmesi ile ilgili daha detayli bilgi için Kisisel Verilerin Korunmasi ve Islenmesi Politikamizi inceleyebilirsiniz.

 

ILGILI KISI BASVURU FORMU

 

GENEL AÇIKLAMALAR:

 

6698 Sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu (“KVKK” veya “Kanun”) kapsaminda ilgili kisi olarak tanimlanan kisisel veri sahiplerine veya bu kisilerin yasal temsilcilerine (“Basvuru Sahibi” veya “Ilgili Kisi”), KVKK’nin 11’inci maddesi ile, islenen kisisel verileri ile ilgili olarak söz konusu verilerinin islenip islenmedigini ögrenme; islenmesi halinde islemeye iliskin bilgi talebinde bulunma; kisisel verilerinin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ögrenme; yurt içinde veya yurt disinda kisisel verilerinin aktarildigi üçüncü kisileri bilme; kisisel verilerinin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin düzeltilmesini isteme; kisisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini talep etme; kisisel verilerinin düzeltilmesi veya silinmesi halinde yapilan islemlerin kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisilere bildirilmesini isteme ve kisisel verilerinin Kanun’a aykiri olarak islenmesi halinde zararin giderilmesini talep etme hakki taninmistir.

KVKK’nin 13’üncü maddesinin 1’inci fikrasi uyarinca veri sorumlusu sifatini haiz SIMSEK ALISVERIS MERKEZI DTM. TEKS. TUH. KONF. INS. TAAH. TUR. GIDA MOBILYA SAN. TIC. LTD. STI (“Sirket”)’ye yapilacak olan basvurularin yazili veya Kisisel Verilerin Korunmasi Kurulu (“Kurul”) tarafindan belirlenen diger yöntemlerle iletilmesi gerekmektedir.

 

BASVURUYA ILISKIN DIKKAT EDILMESI GEREKEN HUSUSLAR

Bu çerçevede “yazili” olarak Sirketimize yapilacak basvurular, isbu formun çiktisi alinarak;

·         Basvuru Sahibinin sahsen basvurusu ile,

·         Noter vasitasiyla, veya

·         Basvuru Sahibi’nce 5070 sayili Elektronik Imza Kanunu’nda tanimli olan “güvenli elektronik imza” ile imzalanarak Sirketimizin kayitli elektronik posta adresine gönderilmek suretiyle, tarafimiza iletilebilecektir.

Buna ek olarak, 10 Mart 2018 tarihli ve 30356 Sayili Resmi Gazete’de yayinlanan “Veri Sorumlusuna Basvuru Usul ve Esaslari Tebligi”nin (“Teblig”) 5. maddesi geregi, Ilgili Kisi ………………………………………. kayitli elektronik posta adresimize güvenli elektronik imza veya mobil imza ile imzalanmis olarak, kayitli elektronik posta (KEP) adresi ya da kendisi tarafindan Sirketimize daha önce bildirilen ve Sirketimizin sisteminde kayitli bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle basvurusunu iletebilecektir.

Lütfen yazili basvurularinizi asagida belirtilen yöntemler araciligiyla Sirketimize ulastiriniz:

 

BASVURU YÖNTEMI

BASVURUNUN YAPILACAGI ADRES

BASVURU GÖNDERIMINDE BELIRTILECEK BILGI

Sahsen basvuru(Basvuru Sahibinin bizzat kimligini tevsik edici belge ile gelerek basvurmasi)

SIMSEK ALISVERIS MERKEZI DTM. TEKS. TUH. KONF. INS. TAAH. TUR. GIDA MOBILYA SAN. TIC. LTD. STI     

Battalgazi Mah. Orhan Kemal Cad. No:142/A Hüseyingazi Altindag/ANKARA

Zarfin üzerine “Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu Kapsaminda Bilgi/Degisiklik Talebi” yaziniz.

Noter vasitasiyla tebligat (Noterde yapilacak islemler sirasinda kimligi tevsik edici belgeler hazir bulundurulmalidir.)

SIMSEK ALISVERIS MERKEZI DTM. TEKS. TUH. KONF. INS. TAAH. TUR. GIDA MOBILYA SAN. TIC. LTD. STI     

Battalgazi Mah. Orhan Kemal Cad. No:142/A Hüseyingazi Altindag/ANKARA

Tebligat zarfina “Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu Kapsaminda Bilgi/Degisiklik Talebi” yaziniz.

Elektronik posta yoluyla basvuru

………………………………………………….

Elektronik postanin konu kismina”Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu Bilgi/Degisiklik Talebi” yaziniz.

 

 

 

Ayrica, Kurul’un belirleyecegi diger yöntemler duyurulduktan sonra basvurularin hangi yöntemler ile alinacagi Sirketimizce duyurulacaktir.

Yapilacak olan basvuruya Sirketimizce verilecek cevabin ne sekilde olacagina dair bilgiler ise asagidaki tabloda dikkatinize sunulmaktadir:

 

SIRKET’IN BASVURUYA CEVAP YÖNTEMI

BASVURU SAHIBI’NIN CEVABA ERISIM YÖNTEMI

CEVAP GÖNDERIMINDE BELIRTILECEK BILGI

Elden teslim ile(Basvuru Sahibi’nin kimligi tevsik edici belgeler ile bizzat gelerek cevap belgesini teslim almasi)

SIMSEK ALISVERIS MERKEZI DTM. TEKS. TUH. KONF. INS. TAAH. TUR. GIDA MOBILYA SAN. TIC. LTD. STI     

Battalgazi Mah. Orhan Kemal Cad. No:142/A Hüseyingazi Altindag/ANKARA

Zarfin üzerine “Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu Kapsaminda Bilgi/Degisiklik Talebine Iliskin Cevap” yazilacaktir.

Adrese gönderim ile (Basvuruda belirtilen adrese yapilacak olan gönderim ile)

Basvuruda belirtilen adres (Basvuruyu yapan kisi Ilgili Kisinin temsilcisi ise temsilcinin adresi)

Tebligat zarfina “Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu Kapsaminda Bilgi/Degisiklik Talebine Iliskin Cevap” yazilacaktir.

Elektronik Posta Yoluyla

Basvuruda belirtilen elektronik posta adresi (Basvuruyu yapan kisi Ilgili Kisinin temsilcisi ise temsilcinin elektronik posta adresi)

Elektronik postanin konu kismina “Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu Bilgi/Degisiklik Talebine Iliskin Cevap” yazilacaktir.

 

KVKK uyarinca, Sirketimiz, yukaridaki tabloda sunulan cevap yöntemlerinden herhangi birini seçebilir. Ayrica, Sirketimizin, elektronik ortamda baska türlü bir bildirim yapma hakki da saklidir.

Teblig’in 5’inci maddesinin 4 ve 5’inci fikralarinda belirtildigi üzere, “yazili basvurularda, veri sorumlusuna yani Sirketimize evrakin teblig edildigi tarih; diger yöntemlerle yapilan basvurularda ise basvurunun Sirketimize ulastigi tarih basvuru tarihi olarak kabul edilecektir.

Söz konusu basvurular KVKK’nin 13’üncü maddesinin 2’inci fikrasi geregince, talebin niteligine göre talebinizin bizlere ulastigi tarihten itibaren en geç 30 (otuz) gün içinde, ayrica maliyet gerektirmemesi halinde, ücretsiz olarak cevaplanacaktir. Talebe iliskin cevabimiz KVKK’nin 13’üncü maddesi geregince yazili olarak veya elektronik ortamda Basvuru Sahibi’ne ulastirilacaktir.

 

BASVURU SAHIBI’NE ILISKIN BILGILER

 

A. Basvuru Sahibi Iletisim Bilgileri:

https://www.hurriyetemlak.com/projeler/Static/images/tr/personalDataProtection/PersonalDataProtection_1.jpg

B. Lütfen Sirketimiz ile olan iliskinizi belirtiniz. (Müsteri, çalisan, is ortagi, çalisan adayi, eski çalisan, üçüncü taraf çalisani, hissedar gibi)

https://www.hurriyetemlak.com/projeler/Static/images/tr/personalDataProtection/PersonalDataProtection_2.jpg

C. Lütfen KVKK kapsamindaki talebinizi/taleplerinizi belirtiniz:

https://www.hurriyetemlak.com/projeler/Static/images/tr/personalDataProtection/PersonalDataProtection_3.jpg

D. Lütfen basvurunuza verecegimiz cevabin tarafiniza bildirilme yöntemini seçiniz:

https://www.hurriyetemlak.com/projeler/Static/images/tr/personalDataProtection/PersonalDataProtection_4.jpg

 

Herhangi bir bildirim yöntemi tercih edilmemesi halinde, Sirketimiz cevap yöntemlerinden herhangi birini seçebilecektir.

Isbu basvuru formu, taleplerinize dogru, eksiksiz sekilde ve kanunda belirtilen sürede cevap verilebilmesi için düzenlenmistir. Sirketimiz, hukuka aykiri veya haksiz sekilde gerçeklestirilen veri paylasimindan kaynaklanabilecek hukuki risklerin bertaraf edilmesi ve özellikle kisisel verilerinizin güvenliginin saglanmasi amaciyla, kimlik ve yetki tespiti için ek evrak ve malumat (Nüfus cüzdani veya sürücü belgesi sureti vb.) talep etme hakkini sakli tutar. Form kapsaminda iletmekte oldugunuz taleplerinize iliskin bilgilerin dogru ve güncel olmamasi ya da yetkisiz basvuru yapilmasi halinde Sirketimiz, söz konusu taleplerden dolayi mesuliyet kabul etmemektedir. Bu hallerde Sirketimizin basvuruyu reddetme hakki saklidir.

 

Basvuru Sahibi (Ilgili Kisi)

Adi Soyadi

Basvuru Tarihi

Imza

 

  • vestern

  • visa

  • peypal

  • master

  • american

Şimşek AVM © Copyright 2016. Tüm Hakları Saklıdır. Şimşek AVM Aydinwebs Ankara Web Tasarım